Connected successfully
Obec Cerenany Obec Cerenany

Obecný úrad

Dokumenty

O našej obci

Médiá a galérie

Okolie obce

Kultúra a šport

Základné fakty

  Symboly obce:

   

  Erb obce

  Vlajka obce

   

   

  Počet obyvateľov: 1733
  (stav k 31. 12. 2010)


  Počet mužov:
  867
  Počet žien: 866


  Čereňany sú obec ležiaca na 48° 37´ severnej zemepisnej šírky a na 18° 28´ východnej zemepisnej dĺžky, v štáte Slovenská republika, v Trenčianskom kraji, v najjužnejšej časti okresu Prievidza. Nachádza sa v nadmorskej výške 200 metrov. Obec leží po oboch stranách štátnej cesty číslo 64, ktorá ju spája s okresným mestom Prievidza, vzdialeným 20 kilometrov. V smere štátnej cesty má dĺžku takmer dva kilometre.  Od južnej hranice okresu, hranicou s okresom Partizánske, je vzdialená štyri kilometre. Čereňany ležia spolu s obcami Bystričany, Oslany, Horná Ves a Radobica v južnej časti Hornonitrianskej kotliny. Tá je predstavovaná celou sústavou kotlín. Kotlinu z východnej strany lemuje severný výbežok pohoria Tribeč a pohorie Vtáčnik, ktoré ju svojím západným valom oddeľuje od kotliny Žiarskej a Handlovskej.

   

  V smere štátnej cesty má dĺžku takmer dva kilometre. Od južnej hranice okresu, hranicou s okresom Partizánske, je vzdialená štyri kilometre. Čereňany ležia spolu s obcami Bystričany, Oslany, Horná Ves a Radobica v južnej časti Hornonitrianskej kotliny. Tá je predstavovaná celou sústavou kotlín. Kotlinu z východnej strany lemuje severný výbežok pohoria Tribeč a pohorie Vtáčnik, ktoré ju svojím západným valom oddeľuje od kotliny Žiarskej a Handlovskej.

   


  Z hľadiska sociálno – ekonomickej geografickej polohy je obec od dôležitých hospodárskych celkov vzdialená 10,7 km (13 minút autom) od mesta Partizánske 20,8 km (23 minút autom) od okresného mesta Prievidza a 56,8 km (63 minút autom) od krajského mesta Trenčín. Počet obyvateľov obce k 31.12.2014 je 1692 obyvateľov, obec patrí do veľkostnej kategórie obcí do 5 000 obyvateľov. Hustota osídlenia je 89,13 obyvateľov/km2.  Aktuálne

  15.12.2021
  Obec Čereňany ponúka na prenájom kancelárske priestory a skladové plochy vo svojom priemyselnom objekte.

  Fotogaléria

  PoČasie

  iMeteo.sk

  odkazy