Connected successfully
Obec Cerenany Obec Cerenany

Obecný úrad

Dokumenty

O našej obci

Médiá a galérie

Okolie obce

Kultúra a šport

Aktuálne informácie - archív


Jarná výsadba v Čereňanoch
Dátum pridania 28.04.2017


V týchto dňoch sme začali ozeleňovať našu obec a preto sme v areáli bývalej starej envirozáťaže v Priehone vysadili 1800 stromkov buka, javora a jaseňa s tým, že ešte dovysádzame po 1. máji 25 ks líp, fínsku jedľu a striebornú jedličku podľa potreby tak, aby sme vytvorili lipovú alej, kde v budúcnosti budú naše vnúčence trhať kvet na lipový čaj.

Sadenice stromov nám zaplatil náš občan p. Ľudovít Steinemann, za čo mu veľmi pekne ďakujem. My sme v priebehu dvoch týždňov všetci pracovníci vrátane pracovníkov z kancelárie uskutočnili výsadbu tak v extraviláne, ako aj v intraviláne, kde chceme touto formou postupovať a skrášľovať všetky zákutia našej obce.

V týchto dvoch priestoroch pri chodníku cez námestie Svornosti ako aj pred domom záhradkárov - starý majer, mohli začať s touto výsadbou a skrášľovaním, nakoľko UPS Čereňany prenajalo tento pozemok obci na 60. rokov, kde v ďalšej fáze pripravujeme podklady pre výstavbu nájomných obecných bytov 1 a 2 izbových.

Dúfam, že táto výstavba začne v budúcom roku 2018. V lokalitách, kde sme vysadili okrasnú zeleň by som chcel ešte do konca pol roka zriadiť a postaviť detské ihrisko. V prvej fáze pre malé deti a v druhej fáze aj pre rodičov.

Dúfam, že samotní občania budú dohliadať na to, aby nám niektorí spoluobčania nekazili dielo a neznehodnocovali prácu iných.

 

Ján Mokrý - starosta obce

návrat ...


Aktuálne

15.12.2021
Obec Čereňany ponúka na prenájom kancelárske priestory a skladové plochy vo svojom priemyselnom objekte.

Fotogaléria

PoČasie

iMeteo.sk

odkazy