Connected successfully
Obec Cerenany Obec Cerenany

Obecný úrad

Dokumenty

O našej obci

Médiá a galérie

Okolie obce

Kultúra a šport

Aktuálne informácie - archív


Dni obce Čereňany
Dátum pridania 03.10.2016


     Deň obce Čereňany, ktorý sa konal 1.10.2016 v miestnom amfiteátri, bol zatiaľ asi podujatím, na ktorom sa zúčastnilo najviac návštevníkov. Starosta obce so zamestnancami obecného úradu od veľmi skorých ranných hodín pripravili pre hostí 3 plné kotle gulášu. S prípravou gulášov veľmi pomohol p. Ľubomír Hvojník z firmy Stravovanie u Hvojníka, ktorý prípravu gulášov režíroval - a vlastne ich aj pripravil. Plný kotol držkovej nám pripravil pán Marián Filo.

     Hlavným lákadlom bol však býk pečený na ražni. Tak ako vlani, aj teraz ho pripravovala skúsená partia z Ľubietovej pri Banskej Bystrici. Aj keď to nebol celkom býk, ale jalovička, jej živá váha bola 330 kg. Je nám tak trochu ľúto, že sa z nej neušlo aj pri tej hmotnosti pre všetkých, ale nedalo sa očakávať, že účasť  bude taká veľká.

 

     Od 12.00 hodiny, kedy sa otvorili brány amfiteátra pre hostí sa  miesta na sedenie pomaly zapĺňali a v podvečerných hodinách si už nebolo kam sadnúť. Na sedenie bolo pripravených približne 650 miest. Mnohí hostia však nezostali od obeda do večera a tak sa v amfiteátri vystriedalo triezvym odhadom viac ako 800 hostí.

 

    Poďakovanie patrí všetkým, ktorí na akciu akokoľvek prispeli, predovšetkým však p. Mariánov Filovi a Reštaurácii Afrodita,  Ľubomírovi Hvojníkovi a firme Stravovanie u Hvojníka. Za chutne upečeného "býka" ďakujeme partii kuchárov z Ľubietovej Ing. Petrovi Sedláčkovi,  Jozefovi Dudkovi a Ľubomírovi Procházkovi.

Za pomoc a príspevky pri organizovaní tohto podujatia ďakujeme aj nasledovným subjektom:

 

Kúpele Bojnice Ing.  Slavomír Eliáš
Roľnícke Družstvo Čereňany Ing. Darina Chalmovianska
Prievidzské pekárne a cukrárne
Taxim – taxislužba Partizánske
Ing. Daniel Kučerka

 

V neposlednom rade ďakujem všetkým zamestnancom obecného úradu ktorí akciu pripravovali.

 

Starosta obce

Ján Mokrý

návrat ...


Aktuálne

15.12.2021
Obec Čereňany ponúka na prenájom kancelárske priestory a skladové plochy vo svojom priemyselnom objekte.

Fotogaléria

PoČasie

iMeteo.sk

odkazy