Connected successfully
Obec Cerenany Obec Cerenany

Obecný úrad

Dokumenty

O našej obci

Médiá a galérie

Okolie obce

Kultúra a šport

Aktuálne informácie - archív


Autobusové čakárne
Dátum pridania 27.06.2016


Koncom roku 2015 začala rekonštrukcia autobusových čakární. Pôvodné boli v dezolátnom stave, zhrdzavené, porozbíjané a zničené vandalmi. Ich funkčnosť bola značne obmedzená, keďže do nich pršalo a zatekalo zo všetkých strán. Oceľové konštrukcie boli opatrené novým náterom, pôvodné opláštenie bolo demontované a nahradené novým. Strešné konštrukcie boli celé demontované a nahradené novými.


Dnes už čakárne vyzerajú tak, že sa za ne obec nemusí hanbiť. Všetky sú vo farbách obce - červená a žltá. Každá čakáreň je označená nadpisom - miestom zastávky autobusu podľa cestovných poriadkov.


Bočné strany čakární sú vyhotovené z plexiskla s erbom obce, fotografiou kostola a kaštieľa v smere prichádzajúceho autobusu, aby ľudia v čakárni videli na prichádzajúce spoje bez opustenia čakárne.


V plexiskle je na každej z čakární uložený aj cestovný poriadok SAD. Na protiľahlých stranách plexiskla sa na každej z čakární nachádza mapa obce Čereňany s vyznačeným bodom, kde sa čakáreň nachádza.


Pri čakárňach Kaštieľ v smere do Partizánskeho a Domovina v smere do Prievidze sú zabudované plochy na lepenie reklamných plagátov, pútačov a podobne.

Veríme, že v takomto stave čakárne budú slúžiť občanom ešte dlhú dobu.

návrat ...


Aktuálne

15.12.2021
Obec Čereňany ponúka na prenájom kancelárske priestory a skladové plochy vo svojom priemyselnom objekte.

Fotogaléria

PoČasie

iMeteo.sk

odkazy