Connected successfully
Obec Cerenany Obec Cerenany

Obecný úrad

Dokumenty

O našej obci

Médiá a galérie

Okolie obce

Kultúra a šport

Aktuálne informácie - archív


Informácia o kanalizácii
Dátum pridania 25.03.2016


Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, ako riadiaci orgán pre Operačný program Kvalita životného prostredia dňa 21.3.2016 rozhodol o schválení žiadosti Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti a. s. o nenávratný finančný príspevok vo výške 12 945 225,52 EUR na výstavbu kanalizácie v aglomerácii Čereňany - Oslany.

Cesta k takémuto obnosu finančných prostriedkov, z ktorých sa zhruba polovica preinvestuje v našej obci,  vôbec nebola ľahká. Skôr by sa dalo povedať, že to bol beh cez prekážky od samého začiatku. Problémy začali kompletizáciou celkovej projektovej dokumentácie, ktorá sa za tie roky roztratila a bol vôbec problém nájsť aspoň jediné kompletné paré. Projektová dokumentácia musela byť dopracovaná a doplnené chýbajúce ulice. Tak isto bolo potrebné dohľadať, overiť a predložiť všetky vyjadrenia a dokumenty okresných, krajských a štátnych inštitúcií z minulosti, aby sa procesné úkony s tým spojené nemuseli opakovať.

Všetko bolo o to ťažšie, že nás neskutočne tlačil nie len čas, ale aj poverení zamestnanci StVS a.s., ktorí potrebovali k predloženiu žiadosti o nenávratný príspevok veľa informácií a podkladov do stanovených termínov.

Týmto krokom sa už snáď definitívne rozbehne výstavba kanalizácie v našej obci a tým sa zaradíme k obciam vyspelým a moderným.

 

schválená žiadosť.pdf

návrat ...


Aktuálne

15.12.2021
Obec Čereňany ponúka na prenájom kancelárske priestory a skladové plochy vo svojom priemyselnom objekte.

Fotogaléria

PoČasie

iMeteo.sk

odkazy