Connected successfully
Obec Cerenany Obec Cerenany

Obecný úrad

Dokumenty

O našej obci

Médiá a galérie

Okolie obce

Kultúra a šport

Aktuálne informácie - archív


Posila pre hasičov
Dátum pridania 22.12.2015


 

 

Význam podpory dobrovoľných hasičských zborov rozšíril do povedomia obyvateľov podpredseda vlády a minister vnútra SR JUDr. Róbert Kaliňák. Z jeho iniciatívy vzišla aj myšlienka obnovy vozového parku "obecných hasičov", ktorý bol v mnohých prípadoch priam žalostný a len ťažko mohol plniť svoju funkciu.

 

Vďaka tejto iniciatíve sa mohli tešiť aj dobrovoľní hasiči z Čerenian, ktorým 19. 12. 2015 osobne pán minister doviezol a slávnostne odovzdal nové hasičské auto s kompletnou výbavou najmodernejšieho typu. Nie je to malá investícia zo strany vlády do obcí, určite je však vítaná a v Čereňanoch to ocenili nielen členovia dobrovoľného hasičského zboru, ale aj obyvatelia obce, ktorí sa na odovzdávaní zúčastnili.

 

Na začiatku starosta osobne privítal členov vlády a parlamentu SR, medzi ktorými bol už spomínaný minister vnútra JUDr. Róbert Kaliňák, štátny tajomník MVSR Ing. Marián Saloň, PhD., poslanec NR SR a predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Jaroslav Baška, prednosta Okresného úradu Prievidza JUDr. Ing. Jozef Stopka, PhD.. Ďalej sa na odovzdávaní zúčastnili významní predstavitelia Hasičského a záchranného zboru v čele s jeho prezidentom, gen. JUDr. Alexandrom Nejedlým. Z krajského riaditeľstva HaZZ Trenčín prišiel jeho riaditeľ Ing. Igor Šenitko, DPO SR zastupoval jeho generálny sekretár p. Vendelín Horváth.

 

Po úvodných oficialitách prevzal kľúče od nového vozidla zastupujúci veliteľ DHZ Michal Kacina. Správca farnosti vdp. Mgr. Jozef Poláček vysvätil vozidlo ktoré následne starosta obce s ministrom vnútra SR a zastupujúcim veliteľom DHZ Čereňany "pokrstili" ručným hasiacim prístrojom značky Hubert.

 

V závere podujatia pán minister prehodil pár slov s prítomnými obyvateľmi obce, bol veľmi ústretový k občanom, ktorí sa s ním chceli odfotiť a tak ešte pózoval amatérskym fotografom s detskými aj dospelými hasičmi.

návrat ...


Aktuálne

15.12.2021
Obec Čereňany ponúka na prenájom kancelárske priestory a skladové plochy vo svojom priemyselnom objekte.

Fotogaléria

PoČasie

iMeteo.sk

odkazy